Rytíři krále Artuše

Vladimír Hulpach

CD MP3

Rytíři krále Artuše
Žánr:Historické, dějiny
EAN:8594015312200
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

219 Kč vč. DPH   Běžná cena
249 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha1 ks

Popis

Téměř půldruhého tisíciletí uplynulo od doby, kdy neznámý král Artuš hájil Británii proti vetřelcům. Jeho jméno se proměnilo v legendu rytířství. Poslechněte si vyprávění o kouzelníku Merlinovi, panu Lancelotovi z Jezera, Artušovi a Guenevře, Gawainovi a Zeleném rytíři a o Percivalovi a výpravě za Svatým grálem. Pověsti, které se staly součástí evropského kulturního dědictví, vás nadchnou ideály, romantikou i koloritem středověku.

Předkládáme Vám nejpodrobnější vyprávění pozoruhodných příběhů rytířů „kulatého stolu”. Text podle knížky zde neprošel vůbec krácením. Dramaturgie pracovala výhradně se zvukovými prvky pro větší plastičnost děje a rytmizaci četby. Režisér zaangažoval čtyři vynikající herce v oboru mluveného slova: Otakara Brouska st. , Miroslava Táborského, Davida Novotného a Danu Syslovou.
Vypravěči si pomyslně předávají štafetu četby. Začíná první, pokračuje druhý, pak třetí... Ženský hlas vždy kapitoly uvádí - přenáší posluchače do dalšího děje, jako bájná víla. Četba je bohatě obalena autorskou hudbou Petra Mandela.

Nahrávka se určitě zalíbí starším dětem, zejména mužského rodu, kteří budou prožívat napětí a mnohé souboje s četnými hrdiny tohoto příběhu. Dospělí se však také mohou poučit o bájné historii ostrova Británie.

Celková stopáž: 03:57:42 hodin

Interpret

O. Brousek st., M. Táborský