Kluci kde ste?

Tata Bojs, SOČR

LP - Vinyl

Kluci kde ste?
Žánr:Česká a slovenská tvorba, Rock
Datum vydání:4.11.2022
EAN:099925677411
Dostupnost:skladem, můžete mít již 26.4.

Cena pro e-shop

517 Kč vč. DPH   Původní cena
689 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice4 ks
Multiland Praha0 ks

Popis

Tata Bojs - Kluci kde ste? / Kluci kde ste? poprvé na vinylu - výpravná reedice v novém remasteru a speciální grafickou úpravou

Rok 2006 byl zdánlivě tichým rokem v historii Tata Bojs. Koncertů i jiných veřejných aktivit bylo pramálo, protože kapela pracovala na novém albu. Výsledkem této snahy je právě deska Kluci kde ste?, která vyšla v dubnu 2007 a nyní vychází poprvé na vinylu jako výpravná reedice v remasterované verzi se speciální grafickou úpravou a vloženým plakátem. Album vznikalo v dnes již neexistujícím legendárním studiu Gui-tón na Deltě, která v té době byla pro kapelu prakticky domovem, a částečně též na tradičních soustředěních v Hlásné Třebáni. Během příprav alba se zpěvačka Klára Nemravová rozhodla po sedmi letech ukončit hostování s Tata Bojs. O jednoho „neustálého hosta” tak sice skupina přišla, ale zároveň se sestava nově rozšířila o klávesistu Jiřího Hradila. Ten drobně hostoval již na Nanoalbu a jeho následném koncertním provedení v rámci Nanotour, ale teprve na Kluci kde ste? se podílel už od samého začátku i jako spoluautor na novém repertoáru. Písničky na Kluci kde ste?, na rozdíl o předchozího Nanoalba, nerámuje žádný příběh ani jiný koncept. Kapela si od toho všeho ráda odpočinula a natočila z jejich pohledu album co nejvíce pestré. Nicméně při zpětném ohlédnutí se pár slučujících témat přeci jen najde, jen vyplynula spíše náhodou a přirozeně.

Přestože deska je mnohem uvolněnější, než byla její předchůdkyně, nedá se o ní říci, že by byla přímo bujará. Některé písničky jsou sice skoro stejně tak bláznivé, jaké skupina mívala ve velmi dávných dobách, ovšem je třeba mít na paměti, že nejde jen o texty, ale taktéž o podtexty. A ty často už tak rozjuchané nejsou.

Album obsahuje mimo jiné i skladbu Pěšáci, jeden z největších hitů Tata Bojs a trvalku koncertního programu, za kterou „kluci z Hanspaulky” obdrželi dokonce i ocenění Anděl v kategorii Skladba roku.

Seznam skladeb / tracklist

LP
1.Intro
2.Pěšáci
3.Trilobeat
4.Eko echo
5.Vítací
6.Nedám si, díky
7.Informační
8.Splasklé vzpomínky
9.Skovka
10.Spáč
11.Chudáci
12.Kudu aditsuh / Hlídací