Frankenstein

Shelley Mary Wollstonecraft

CD MP3

Frankenstein
Žánr:Horory
Datum vydání:21.10.2016
EAN:8594182930030
Dostupnost:skladem, můžete mít již 16.7.

Cena pro e-shop

399 Kč vč. DPH  

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha1 ks

Popis

Byla jedna hodina po půlnoci, déšť bubnoval neutěšeně do oken a svíčka již dohořívala, když za posledního záblesku světla jsem spatřil, jak můj výtvor otevřel matně žluté oko. Jeho dech byl těžký a údy se mu křečovitě zmítaly. Jak mám vylíčit své pocity při této úděsné události nebo jak popsat stvůru, kterou jsem s tak nesmírnými strázněmi a obtížemi vytvořil? Údy byly souměrné a rysy v obličeji jsem vybral tak, aby byly krásné. Krásné! Bože můj!

Kdo vlastně byl tvůrce monstra, které čtenáře a diváky děsí již přes 200 let? S odpovědí na tuto otázku přichází studio Needles, jehož debutová audiokniha Solaris posbírala hned dvě ceny ( cena Vinyla a Audiokniha roku 2014 ). Dramatizované zpracování nervydrásajícího příběhu Viktora Frankensteina vychází ve vydavatelství Needles Audiobooks v původní nezkrácené podobě. Nahrávka je obohacena o originální zvukové zpracování a hudební doprovod. Právě ten - spolu s podmanivými hlasy interpretů Roberta Mikluše, Petra Pochopa a Jana Zadražila - dodává audioknize mrazivě atmosférickou hloubku a zpřístupňuje ji tak současnému posluchači.

Přestože se v audioknize objevuje trojice hlasů, nejedná se o inscenaci, autoři podobně jako u Solaris ponechávají Frankensteina ve své původní délce. Hereckému obsazení v roli Viktora Frankensteina vévodí hlas Petra Pochopa, stálice pražského Divadla D21. Košaté pasáže a popisy krajin, která jsou pro takto letitá díla charakteristická, získávají pod Pochopovým vedením plastickou formu a svojí atmosférou nekompromisně vtahují do děje. Do role netvora se autoři rozhodli, zjevně se špetkou ironie, dosadit podmanivý hlas Roberta Mikluše, který se do širšího povědomí dostal díky internetovému satirickému pořadu Luxus na talíři. Trojici hlasů uzavírá Jan Zadražil v roli ambiciózního kapitána Waltona, který je hnán podobnými tužbami jako nešťastný Frankenstein. Narozdíl od něj má však Walton stále možnost volby, a tím i naději na vlastní záchranu.

Původní verze příběhu o Frankensteinovi byla napsána během deštivého léta r. 1816, které trávila Mary Godwinová se svým nastávajícím manželem Percy Bysshe Shelleym na dovolené na Ženevském jezeře, v jehož okolí se velká část románu odehrává. Z původní hříčky se však vyklubal kultovní román, základní stavební kámen hororového žánru, který přežil přes desítky generací.

Celková délka : 8 hodin a 50 minut

Interpret

Pochop Petr, Mikluš Robert, Zadražil Jan