Němec: Nepodávej ruku číšníkovi

Roden Karel

2x CD

Němec: Nepodávej ruku číšníkovi
Datum vydání:22.3.2013
EAN:099925616823
Dostupnost:skladem, můžete mít již 22.5.

Cena pro e-shop

139 Kč vč. DPH   Běžná cena
159 Kč

Popis

Jeden z nejvýznamnějších režisérů tzv. české nové filmové vlny, tvůrce filmů jako jsou Démanty noci, Zpráva o slavnosti a hostech či Mučedníci lásky, sepsal zážitky svého mimořádně podivuhodného života v knize Nepodávej ruku číšníkovi, vydané nakladatelstvím Torst v roce 2011.
Osm stěžejních příběhů z několika důležitých etap umělcova života načetl Karel Roden v režii autora, který je též duchovním otcem doprovodné písně, zpívané a hrané v této audioknize Oskarem Petrem. Píseň, jakož i režisérovy zážitky, jsou staré již několik desetiletí, ale lety získávají jakoby ještě víc na ceně.

Úvodní a zároveň titulní povídka je vzpomínkou na šviháka Jiřího Štaidla. Vysvětluje okolnosti jeho smrti, stejně jako povídka, objasňující záhadné úmrtí Jiřího Šlitra.
V dalším příběhu se autor vrací do roku 1968, nejprve na festival v Cannes, kde v době pařížského jara došlo k revolučnímu zvratu, který osudově zasáhl do následujícího tvůrčího života umělce. Povídka z prvního dne srpnové okupace Československa vysvětluje vznik slavného dokumentu. Tehdy Jan Němec natočil Oratorium pro Prahu, pravdivou zprávu o chování ruských vojsk a českých civilistů a dobrodružně film převážel přes hranice.
Milovník krásných žen Jan Němec také vzpomíná na soužití se slavnou zpěvačkou, když vypráví o tom, jak střílel do okna této milované ženy. Závěrečný příběh z amerického období patnáctiletého exilu uzavírá symbolicky dramatické životní osudy tohoto originálního umělce.

Seznam skladeb / tracklist

Nepodávej ruku číšníkovi
Kohoutkova kometa aneb Nepodávej ruku číšníkovi
Cannes 1968. Jak to bylo doopravdy
Italská spojka
Komu zvoní hrana
Nepodávej ruku číšníkovi
Marseillaisa
Sturm Ruger 22
Bílé Vánoce
Bridge over troubled water