Kmotr (2x CD)

Puzo Mario

2x CD MP3

Kmotr (2x CD)
Žánr:Beletrie, Thrillery
Datum vydání:23.9.2022
EAN:8594169483009
Dostupnost:skladem, můžete mít již 6.12.

Cena pro e-shop

539 Kč vč. DPH   Běžná cena
599 Kč

Popis

Vše pro rodinu. Tak pravil padrino - a basta!
Pár měsíců po druhé světové válce je organizovaný zločin pod taktovkou gangsterů z řad italských přistěhovalců stejně čilý, jako kdyby Amerika s Alem Caponem nikdy nezatočila. Pod pláštíkem firmy na dovoz sicilského olivového oleje provozuje don Vito Corleone „stát ve státě”, v němž coby nekorunovaný vladař pořádá audience prosebníků. Stačí lusknout prsty, aby si je dobrodiním zavázal.

Kdo maže, ten jede a má na háku i FBI! Tedy přinejmenším čímani, kteří tak jako on veškeré činy předřadili zájmům famiglie, drží se osvědčených forem zločinnosti a mají ve skladu dost lanka pro hrdla těch, kdo by se zpěčovali. Jenže pak se na scéně objeví drogy - a s těmi hlava rodiny nechce nic mít. Když kvůli tomu vypukne spor pěti klanů o nová odbytiště, poznamenají vendety i padrinovo zdraví. A synové Sonny a Michael - mladíci jako oheň a voda - budou muset prokázat, zda sledovali otcův elegantní byznys se smrtí a zvládnou otěže impéria převzít.

Nejoblíbenější mafiánskou ságu zfilmoval s plejádou známých herců režisér Francis Ford Coppola. Představitel dona Vita Marlon Brando obdržel za svůj výkon Oscara i Zlatý glóbus a tytéž ceny získaly roku 1973 též scénář a snímek jako celek.

D0lka nahrávky : 23 hodin 18 minut

Interpret

Kaiser Oldřich