Knoflíková válka

Pergaud Louis

CD MP3

Knoflíková válka
Žánr:Beletrie
EAN:8594164230165
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 11.12.

Cena pro e-shop

399 Kč vč. DPH  

Popis

Příběh se odehrává v Lovernu a Velranech ve Francii a vypráví o věčné válce mezi dvěma klukovskými partami ze sousedních vesnic Loverňáků a Velraňáků. Jedna parta zajme vždy někoho z druhé party a vezmou si od něj ,,trofeje„- uřezají mu knoflíky, přezky, tkaničky, kapsy a vše, co se dá. Pro zajatce je to velmi ponižující. Při bitvách nelétají vzduchem jen bláto a kameny, ale také urážky všeho druhu.

Mazaný a rychlý Janek (vůdce party z Lovernu) dostane jednoho dne výborný nápad, že se budou bít nazí. Protivníci si tak nebudou mít co vzít. Když se ve skrýši svléknou, rozhodnou se, že tam raději tři z nich zůstanou, kdyby někdo šel. Velraňáci si myslí, že jsou v přesile a postoupí dopředu. V tom okamžiku dá však Janek všem povel k útoku. A tak Velranští utíkají, co jim nohy stačí.
Jednou se také rozhodnou, že by měli platit nějaký příspěvek ,,jeden sou” měsíčně. Návrh odsouhlasí, určí pokladníka a jeho sestra Marie, která má ráda Janka, bude všem zajatcům přišívat knoflíky a opravovat oblečení. Peníze pak právě budou na zakoupení knoflíků a jiných k tomu potřebných věcí.

Rok vydání : 2011

Interpret

Munzar Luděk