Občan Havel přikuluje

DVD v balení Digipack

Občan Havel přikuluje
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:3.11.2009
EAN:8594030605431
Dostupnost:skladem, můžete mít již 27.5.

Cena pro e-shop

49 Kč vč. DPH   Původní cena
79 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno2 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha0 ks

Popis

Tvůrci dokumentu Občan Havel přikuluje Jan a Adam Novákovi se vracejí do minulosti, aby ilustrovali, jak vznikla slavná hra Audience. Zároveň uvádějí diváka do paradoxů podivného světa československé normalizace.

V roce 1974 sháněl dramatik Václav Havel razítko do občanky, aby ho Husákovo StB nemohlo obvinit z příživnictví. Jeho hry se nesměly od začátku normalizace uvádět a člověk bez prokazatelného zdroje příjmů riskoval vězení. Havel to nakonec vyřešil tím, že si našel zaměstnání jako pomocný dělník v trutnovském pivovaru. Bylo mu osmatřicet let a téměř rok tam ve sklepě válel sudy piva značky Krakonoš. Bral za to 1700 korun měsíčně, ovšem větší odměnou mu byly nové zkušenosti a jiný způsob psaní, na který tam přišel.

Film ukazuje prostředí v pivovaru i spolupracovníky, kteří Václava Havla k napsání Audience inspirovali. Popisuje i okolnosti slavného undergroundového záznamu hry a to, jak její existence rezonovala v tehdejším mediálním světě - například Jiřina Bohdalová se ubránila tlaku, aby Havla denuncovala v televizi tím, že si od lékařky kamarádky nechala naříznout spodní ret, aby jí opuchla tvář...
Dokument také uvádí podstatnou část Audience ve formě archivní koláže sestřihané z fotografií a zvukových i obrazových nahrávek z jejích nejrůznějších představení po celém světě.

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9
Zvuk:CZ 5.1
Titulky:CZ, EN
Hrají:Václav Havel, Jiřina Bohdalová, Pavel Landovský, Vladimír Merta, Jan Hartl, John Bok, Stanislav Milota
Režie:Jan Novák, Adam Novák
Země původu:Česko
Rok natočení:2009
Minutáž:72 min
Žánr:České, Dokumenty