Na západní frontě klid

DVD v krabičce (14mm)

Na západní frontě klid
Jazyk:CZ titulky
Datum vydání:1.3.2023
EAN:8595165389371
Dostupnost:skladem, můžete mít již 17.6.

Cena pro e-shop

179 Kč vč. DPH   Běžná cena
199 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha2 ks

Popis

Zatímco většina filmů zastarává velmi rychle, neuhlazené a hluboce procítěné adaptaci protiválečné knihy Ericha Maria Remarque od režiséra Lewise Milestona léta neubrala nic z její působivosti. Ještě mnoho let po své premiéře se film nesměl promítat v zemích, které mobilizovaly do války.

Film vypráví příběh skupiny mladých německých branců v době první světové války na jejich cestě od mladistvého idealismu k trpkému životnímu rozčarování. Slovy hlavního hrdiny, Paula Baumera (Lew Ayres): „Žijeme v zákopech, bojujeme a snažíme se nenechat se zabít. Toje celé.
Příběh je antologií dnes již klasických scén: Ayers uvězněný v dělostřeleckém kráteru s Francouzem, kterého sám smrtelně zranil; první setkání branců s veterány; krutý masakr pěchoty kulometnou palbou; půlnoční plavání s dívkami z francouzské vesnice; Ayersův pacifistický proslov k ohromeným spolužákům a finální záběr vojákovi ruky, která se ve fatálním pohybu snaží dosáhnout na nedalekého motýla.

Trailer

Další parametry

Obraz:4:3 (1,33:1), čb
Zvuk:EN 2.0, DE 2.0, FR 2.0
Titulky:CZ, EN, FR, DE, HU, Pl
Hrají:Louis Wolheim, Lew Ayres, John Wray, Arnold Lucy, Ben Alexander, Scott Kolk, Owen Davis Jr., Walter Rogers, William Bakewell
Režie:Lewis Milestone
Země původu:USA
Rok natočení:1930
Minutáž:128 min
Žánr:Drama, Válečné