Na samotě u lesa (digitálně restaurovaný film)

Blu-ray v krabičce

Na samotě u lesa (digitálně restaurovaný film) Na samotě u lesa (digitálně restaurovaný film)
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:19.6.2019
EAN:8596086002301
Dostupnost:skladem, můžete mít již 22.5.

Cena pro e-shop

179 Kč vč. DPH   Běžná cena
199 Kč
Na samotě u lesa (digitálně restaurovaný film) Na samotě u lesa (digitálně restaurovaný film)

Popis

Příběh pražské rodiny, která se rozhodne zakoupit venkovskou chalupu, ovšem i s „dědou”, původním to majitelem. Ten jim zatím pronajme jednu místnost a slíbí prodat celou chalupu. Samotný prodej ale neustále odkládá, takže dychtiví Pražáci jsou nuceni s ním o víkendech a o dovolené soužít...

Z konfrontace lidí z města a venkovského prostředí dokázali autoři Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak vytěžit řadu vděčných komediálních situací, přitom však velmi trefně popsat fenomén chalupářství, který se rozmohl v sedmdesátých letech minulého století.

DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FILM
Digitální restaurování pod dohledem Národního filmového archivu bylo podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska a spolufinancováno Ministerstvem kultury České republiky. Partnery projektu byly Norská národní knihovna a CESNET.
Proces digitálních úprav začíná nascanováním filmu v rozlišení 4K. Jde o speciální zařízení s jistícími kolíky, které zajistí maximální stabilitu obrazu. Následuje odstraňování obrazových a zvukových nečistot, a to ve dvou fázích - nejprve poloautomaticky, následně pak políčko po políčku čistí manuálně.

Další parametry

Obraz:16:9 (1.37:1) Pillarbox, 1080p
Zvuk:CZ 2.0 DTS-HD MA
Titulky:CZ pro neslyšící
Hrají:Josef Kemr, Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Marie Hradilková, Martin Hradilek, Ladislav Smoljak, Naďa Urbánková, Jan Tříska
Režie:Jiří Menzel
Země původu:Československo
Rok natočení:1976
Minutáž:96 min
Žánr:České, Komedie, Rodinné