Muž, který zastřelil Libertyho Valance

DVD v krabičce (14mm)

Muž, který zastřelil Libertyho Valance
Jazyk:CZ titulky
Datum vydání:6.6.2012
EAN:8595165338690
Dostupnost:skladem, můžete mít již 23.7.

Cena pro e-shop

179 Kč vč. DPH   Běžná cena
199 Kč

Popis

Senátor Ranse Stoddart se vrací na divoký západ, do města Shinbone, aby navštivil pohřeb svého dávného přítele, Toma Doniphona. Senátor vypraví místnimi novináři příběh, který ho před dávným časem do Shinbone přivedl a jak začala jeho kariéra coby muže, který zastřelil Liberty Valence, nejobávanějšího banditu okolí.

V roli sympatického právnického břídila s velkoměstskými manýry, který je odhodlán zbavit vesnici Shinbone bandity Libertyho Valance (Lee Marvin), se představil Jimmy Stewart. A aby toho nebylo dost, rančera si zahrála největší hvězda, která kdy tasila revolver: John Wayne.
Ryzího Stewarta a drsného Wayna spojuje také zájem o stejnou dívku (Vera Milesová). Jeden dostane pistolníka, druhý děvče.

Muž, který zastřelil Liberty Valance je jedním z nejlepších a nejznámějších westernů historie. Moderní western, který předčí všechny ostatní, a spolu s Přepadením tak patří k nejlepším dílům svého žánru. Pod vedením Johna Forda, jehož jméno doslova synonymem pojmu western, se sešla přehlídka ideálních herců.

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9 čb
Zvuk:EN 1.0
Titulky:CZ, EN
Hrají:John Wayne, James Stewart, Vera Miles, Lee Marvin, Edmond O'Brien, John Carradine, Woody Strode, Strother Martin, Lee Van Cleef, Robert Donner
Režie:John Ford
Země původu:USA
Rok natočení:1962
Minutáž:118 min
Žánr:Drama, Westerny