Memphiská kráska

DVD v krabičce (14mm)

Memphiská kráska Memphiská kráska
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:19.9.2012
EAN:8595165339963
Dostupnost:skladem, můžete mít již 17.6.

Cena pro e-shop

69 Kč vč. DPH   Původní cena
89 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno2 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha1 ks
Memphiská kráska Memphiská kráska

Popis

Byli to američtí „flyboys” ve Velké Británii, odvážní mladíci bojující tisíce kilometrů daleko od svého domova za cizí svobodu, a patřilo jim nebe nad celou Evropou zrytou druhou světovou válkou.
Do služby šli i přesto, že věděli, že šance na jejich návrat zpět za oceán nejsou nikterak závratně vysoké. Mohli totiž sloužit na nejproslulejším bombardéru své doby, na létající pevnosti B-17 přezdívané podle malby na trupu Memphiská kráska, a za podobnou šanci by mnozí obětovali cokoli. Navíc se skutečně mohli cítit jako hrdinové - pod vedením kapitána Dearborna přežili už čtyřiadvacet zničujících kobercových náletů na Německo a jejich služba tím v podstatě skončila.
Zbýval poslední útok, jenž se měl odehrát 17. května. Útok na Brémy. Jenže poslední akce většinou bývají nejvíce zrádné. Obstojí Memphiská kráska ve své finálové misi?

Vynikající, absolutně realistické válečné drama, kopírující příběh skutečné letecké legendy, natočil v roce 1990 skotský režisér Michael Caton-Jones.

Trailer

Další parametry

Obraz:4:3 (1,85:1)
Zvuk:CZ 2.0, EN 5.1
Titulky:CZ, EN
Hrají:Matthew Modine, Eric Stoltz, Tate Donovan, D.B. Sweeney, Billy Zane, Sean Astin, Harry Connick Jr., Reed Diamond, Courtney Gains, Neil Giuntoli, David Strathairn, John Lithgow, Jane Horrocks, Mac McDonald, Jodie Wilson, Keith Edwards, Steven Mackintosh, Greg Charles, Bradley Lavelle, Ben Browder, Mitch Webb, Paul Birchard, Bill Cullum, Eric Loren, Cathy Murphy, Morag Siller, Steve Elm, Martin McDougal, Greg Francis, Jason Salkey
Režie:Michael Caton-Jones
Země původu:USA, Japonsko, Velká Británie
Rok natočení:1990
Minutáž:103 min
Žánr:Drama, Válečné