Než přijde mráz

Mankell Henning

2x CD MP3

Než přijde mráz
Žánr:Detektivky, Thrillery
Datum vydání:31.5.2024
EAN:8594169486727
Dostupnost:skladem, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

389 Kč vč. DPH   Běžná cena
429 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno0 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha2 ks

Popis

Jsou jedné krve. A proto chápou, kolik bolesti obnáší strážit zákon...

Čerstvou absolventku policejní akademie Lindu Wallanderovou zanedlouho čeká obvyklé kolečko městské pochůzkářky. I když proti otci a jeho způsobům celou pubertu protestovala, vybrala si nakonec tutéž profesi. Jsou přece jedné krve, což švédští strážci zákona ocení. Linda je sice nejspíš stejně prchlivá a paličatá jako její táta Kurt, ale taky intuitivní bystrozraká mladá žena, která si umí spojit dvě a dvě a pronásledovat zlořád s urputností buldoka. Krom toho má paklíč otevírající lecjaké dveře, i kdyby to týden před formálním nástupem k ystadskému sboru znamenalo, že vážně ohrozí svou bezpečnost...
Začalo to hořícími labutěmi v parku, pak kdosi upálil tele ve stáji a způsobil i požár svatostánku, po němž v lavici zůstala uškrcená věřící. Otec i dcera Wallanderovi - občas pátrající ve vzájemné shodě a místy každý na vlastní pěst - už tuší, že v kraji Sk?ne řádí šílený mozek zviditelňující se zápalnými oběťmi. Nicméně jak do patologického vzorce zapadá brutální vražda neškodné badatelky v chatě připomínající ježibabí chaloupku? Nenapověděly by jim bible pohozená vedle mrtvé a dohady kolem Lindiny spolužačky Anny, odedávna nepolapitelné jako úhoř?

První - a v autorově detektivní tvorbě bohužel poslední - případ Lindy Wallanderové symbolicky otevírá tragická labutí píseň. Policejní novicka v něm asistuje slavnému otci a přebírá jeho řeholi. Ačkoli zatím nenavlékla uniformu.

Délka nahrávky : 15 hodin 33 minut

Interpret

Vyorálek Jiří