Zvěsti

Kratochvíl Martin, Jazz Q

2x CD

Zvěsti
Žánr:Česká a slovenská tvorba, Jazz / Swing
Datum vydání:28.6.2024
EAN:5903068125218
Dostupnost:skladem, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

379 Kč vč. DPH   Běžná cena
419 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice3 ks
Multiland Praha1 ks

Popis

Nejexperimentálnější album v diskografii Jazz Q, kterému dominují syntezátory Martina Kratochvíla. „Zvěsti” jsou odvážnou fúzí hudební avantgardy a jazzrockových zabijáků a zároveň nejprodávanějším albem v historii skupiny.
Album se vrací v remasterované verzi, obohacené o další disk s převážně nevydanými nahrávkami. Po dokončení vynikajícího alba „Elegie” odjel Martin Kratochvíl na stipendijní pobyt na prestižní Berklee College of Music ve Spojených státech. Do Československa se vrátil s hlavou plnou nápadů a okamžitě začal hledat hudebníky, kteří by byli ochotni jeho nové skladby nahrát. V sestavě projektu, který se nakonec proměnil v novou inkarnaci Jazz Q, byli Luboš Andršt, Přemysl Faukner a bubeník Jaromír Helešic, známý mimo jiné ze skupiny Impuls. „Zvěsti” jsou mnohorozměrným albem, mnohými považovaným za nejambicióznější a nejméně přístupné dílo v katalogu skupiny. Kompozičně i zvukově albu téměř zcela dominoval Kratochvíl, nabízející propracované, často experimentální struktury („Vzkříšení”, „Jinotaj”, „Krůpěj”). Vedle náročnějších skladeb se na albu objevilo i několik jazzrockových skvostů („Klekanice”, „Šlépěj”) a dvě znamenité balady („Tříšť” a „Větroplach”). „Zvěsti” nyní vychází v definitivní, remasterované podobě, rozšířené o další CD.

Obsahuje rané demo verze, dále dvě skladby ze singlu „Mini Jazz Klub 5” a výběr dosud nevydané filmové hudby („Past na kachnu”, „Cesta domů”).