Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

DVD v krabičce (14mm)

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:29.1.2020
EAN:8594176150765
Dostupnost:skladem, můžete mít již 19.6.

Cena pro e-shop

89 Kč vč. DPH   Běžná cena
99 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha3 ks

Popis

Málokterá osobnost české kultury ovlivnila svým všestranným talentem během šedesáti let své tvůrčí dráhy tolik generací, jako se to podařilo dnes už legendárnímu Jiřímu Suchému.
Divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér, sběratel a vůbec muž devatera řemesel - to vše byl a stále je Jiří Suchý, jehož životní příběh zachytila ve svém dokumentu Olga Sommerová.

Málokdo si uvědomuje, jak ojedinělou stopu zanechal Jiří Suchý v kulturním a společenském životě české společnosti. Jiří Suchý během šedesáti let uvedl v Semaforu 97 her, napsal texty k 1 400 písním a hudbu k 500 písním, které od té doby zlidověly. Svými písňovými a divadelními texty úžasně obohatil český jazyk

Dílo Jiřího Suchého je tak obsáhlé, že pro životopisný film o jeho osobnosti je třeba zvolit přísný a subjektivní výběr jeho tvorby. Mým cílem je vytvořit film o životní cestě muže, který kromě toho, že svoje nadání zasvětil divadelní a písňové tvorbě, žil také svůj osobní a občanský život. Chci ho představit nejenom jako komika, ale i jako člověka, který se musel poprat s nepřízní režimu i osudu,” popsala režisérka a scénáristka Olga Sommerová svůj přístup k ústřední postavě dokumentu, k Jiřímu Suchému.

Film Jiří Suchý - Lehce s životem se prát se víc věnuje umělcovu životu. Chce ukázat atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl doposud prezentován. V celovečerním dokumentu by neměly chybět nejslavnější hity z éry Jiřího Šlitra, půvabné svou nenapodobitelnou estetikou a výbornou výtvarnou hodnotou a další půvabné záběry, po nichž režisérka pátrala v televizních, filmových ale i soukromých archívech.

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9
Zvuk:CZ 5.1
Titulky:CZ pro neslyšící
Hrají:Jiří Suchý
Režie:Olga Sommerová
Země původu:Česko
Rok natočení:2019
Minutáž:102 min
Žánr:České, Dokumenty, Hudební