Šabach: Máslem dolů

Hanák Tomáš, Šabach Petr

CD MP3

Šabach: Máslem dolů
Datum vydání:7.6.2013
EAN:099925617721
Dostupnost:skladem, můžete mít již 4.3.

Cena pro e-shop

199 Kč vč. DPH   Běžná cena
219 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha0 ks

Popis

Novela Máslem dolů je z významné části dialogem dvou přátel Arnošta a Evžena, vedeném v hospodě nazvané Ticho. Název knihy nejen upozorňuje na situaci, kterou každý z nás zná při pádu namazaného pokrmu, ale symbolicky pojmenovává několik základních rovin událostí knihy.
Vypravěč Arnošt sleduje jako pozorovatel dění, kterému nemůže zabránit, ale je schopný nalézt humor a komiku i v obyčejnosti.

Tomáš Hanák je vypravěčem a zároveň Arnoštem, Petr Šabach čte postavu Evžena.

Třebaže jde o zcela odlišné typy interpretace- ušlechtilá dokonalost Tomáše Hanáka proti chraplavé přirozenosti Šabacha-získávají si oba posluchače věrohodnou invencí v dialogu i v líčení groteskních i všedních okamžiků svých životů.

Petr Šabach čerpá náměty ze života svého, svých přátel a kombinuje je do příběhů s přirozenými pointami způsobem neobyčejně věrohodným, jenž má navíc dar oslovovat všechny generace. Velkou oblibu získal pak zvláště u mladých lidí. K tomu jistě přispěly i filmy, které vznikly na základě Šabachových knih (Šakalí léta, Pelíšky, Pupendo, U mě dobrý, Občanský průkaz), ale zároveň mimořádně lidský, sdělný a bezprostřední styl autorova vyprávění. Vyšly mu úspěšné tituly Babičky, Hovno hoří, Jak potopit Austrálii, Opilé banány, Putování mořského koně, Škoda lásky, Zvláštní problém Františka S.

Seznam skladeb / tracklist

Máslem dolů
11.září 2001
Sen
Evžen
Rohlík
Julie
Míša
Nevěra
Divadelní hra
Táta
V metru
Antikvariát
Palindrom
Paní Dáša
V Tichu
Chůdy
Zásoby
Na pozemku
Žaludek
Narozeniny
V nemocnici
Otec
Garáž
Robert
Kurz
Čas na změnu
Bonus