Na dosah ruky

Erben Václav

CD MP3

Na dosah ruky
Žánr:Detektivky, Česká literatura
Datum vydání:14.5.2021
EAN:8590236110724
Dostupnost:skladem, můžete mít již 26.9.

Cena pro e-shop

299 Kč vč. DPH  

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha4 ks

Popis

Byla polovina června. Májové deště skončily a nad střední Evropu se zvolna posouvala tlaková výše, což mělo kladný vliv na náladu kapitána Exnera. Seděl na rámu otevřeného okna ve své garsonce a dělal si manikúru. „Začneme chodit k vodě,” řekl, „to je dobře!”

V detektivním příběhu, kde se všechno podstatné odehrává v kulisách zašlé slávy jednoho starého pražského secesního domu, je sice všechno na dosah ruky, vrah však uniká až do poslední chvíle.

Od první „exnerovky” dělí Na dosah ruky sedm let a pět knih, v nichž v hlavní roli vystupuje kapitán Exner a jeho dva pobočníci s mluvícími jmény, tedy Vlček s Beránkem. Jestliže se v Pokladu byzantského kupce z roku 1964 detektiv nečekaně amerického střihu teprve trochu hledá, v příběhu z roku 1971 je tak říkajíc vše hotovo. Kapitánu Exnerovi už nikdo neodpáře garsonku, mercedes kabriolet, vzdělání, inteligenci, duchaplnost, smysl pro humor a ironii nebo slabost pro ženy. Erbenův rukopis je svižnější, dialogy sevřenější, ironie štiplavější a sám Exner vyzrálejší. Ztratil jinošský pel, získal zkušenosti a zmužněl. Je čím dál lepším psychologem (čehož využívá kromě jiného ve styku se slabším a hezčím pohlavím) a vnímavým pozorovatelem.

Rok vydání : 2021
Celková délka : 4 hodiny a 35 minut

Interpret

Jirman Tomáš

Seznam skladeb / tracklist

1.Ve starém domě
2.Kam zmizely staré dámy?
3.Pátrání začíná
4.Setkání s Kateřinou
5.Noc ve starém domě
6.Smrt v zahradní vile
7.Poklad
8.Omyl Kateřiny Hodičkové
9.Hrozí Gustavu Horychovi smrt?
10.Odhalení