Zlomená křídla

Džibrán Chalíl

2x CD

Zlomená křídla
Žánr:Romantické
EAN:8594015312538
Dostupnost:skladem, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

179 Kč vč. DPH   Běžná cena
199 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha1 ks

Popis

Chalíl Džibrán ( 1883-1931)
Libanonský spisovatel a malíř psal svá díla arabsky a po přesídlení do Ameriky i anglicky. Do povědomí celého civilizovaného světa se zapsal zejména básnickou prózou Prorok, přeloženou do mnoha jazyků. V jeho dílech se oslava milenecké lásky, přátelství, svobody, umění a přírody spojuje se společenskou a politickou kritikou. Tento dvojí tón se v jeho díle slévá v jedinečný souzvuk, jenž objímá svět v jeho plnosti: od osamělých, vznešených krajin ducha až po každodenní život mezi lidmi. Neboť - jak Džibrán jasně vidí - jedno nelze od druhého oddělit.

Zlomená křídla, jedno z nejkrásnějších Džibránových děl, jsou poetickým převyprávěním příběhu tragické lásky autorova mládí. Jeho základní napětí vyvěrá z rozporu mezi svobodou lásky, jež je Božím darem, a falší společenských konvencí, které Džibrán podrobuje tvrdému odsouzení.

Zlomená křídla jsou zvukově zpracována jako dramatizovaná próza pro dva hlasy s hudbou. Mužný projev Saši Rašilova se snoubí s křehkým hlasem a sugestivním výrazem Kláry Sedláčkové-Oltové. Hudební složky se ujal také Saša Rašilov, který je jejím autorem a také interpretem. Nahrávka umožňuje posluchačům hluboký citový prožitek příběhu veliké osudové lásky, která přesahuje pozemskou pouť člověka.Charakterizuje lásku jako obrovský svobodný dar člověka člověku, dar, který je inspirován z říše Ducha.

Interpret

A. Rašilov, K. Sedláčková-Olto