DVD revue 9: U nás v Kocourkově, Vzorný kinematograf Haška Jaroslava a Ponorka K-19: Skutečný příběh (3DVD)

3x DVD v balení Kolekce

DVD revue 9: U nás v Kocourkově, Vzorný kinematograf Haška Jaroslava a Ponorka K-19: Skutečný příběh (3DVD)
Datum vydání:3.3.2016
EAN:8595052211075
Dostupnost:skladem, můžete mít již 22.5.

Cena pro e-shop

39 Kč vč. DPH   Běžná cena
49 Kč

Popis

U NÁS V KOCOURKOVĚ
1934, Československo, 86 min.
Režie: Miroslav Cikán Svatopluk Innemann Vladislav Vančura
Hrají: Jan Werich Jindřich Plachta Ladislav Pešek Václav Trégl Zdenka Baldová
Zvuk: Dolby Digital 2.0 - česky
Titulky: Anglicky, Česky pro sluchově postižené
Obraz: 4:3

Kocourkovští občané mají svého hrdinu, kterým je syn pytláka Slavíčka, který se proslavil v zahraničí. Začíná oslava na jeho počest a konečně se objevuje „ON”, jenže nikdo netuší, že místo hrdiny přijel uprchlý vězeň číslo 1313. Ten velmi rychle pochopí, jak se věci mají a začne svého postavení využívat. V Kocourkově je totiž vše možné...

VZORNÝ KINEMATOGRAF HAŠKA JAROSLAVA
1955, Československo, 96 min.
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Vladimír Pucholt, František Filipovský, Vladimír Řepa, Vladimír Bejval, Eman Fiala, Helena Kotoučová, Jaroslav Marvan
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: české pro neslyšící
Obraz: 4:3 ČB

Jaroslav Hašek promítá v jarmareční boudě někdy kolem roku 1900 čtyři filmové příběhy. Po dobových reklamních diapositivech a „žurnálu'' uvidíme ”první část sensačního, vzorného, parfosního, salonního programu - snímek ze života dítek školou povinných, pořízený za velmi obtížných okolností„. Děj tohoto snímku se totiž odehrává z malé části ve školní třídě a z valné části pak na gymnasijním záchodku, kam se primán Chocholka uchýlil před latinskou komposicí. ”Vzorné rodinné štěstí„ je druhým filmem, který zavede diváka do rodiny magistrátního úředníka Honzátka, v níž došlo k mnoha bouřlivým scénám, když se křeček, opatřený Honzátkem ml., nastěhoval do kanape - svatebního daru sestry Emy. Stejně překvapující jsou i další dvě povídky, z nichž jedna vypraví o ”otci chudých", majiteli firmy na nedobytné pokladny a proslulém mecenáši, a druhá o osudných následcích společného výletu starého mládence pana Hanzlíčka s jeho sousedy.

Vzorná škola mocnářství, Vzorné rodinné štěstí, Otec chudých, Vzorná láska lepších lidí. Kolem roku 1900 promítá v jarmareční boudě Jaroslav Hašek čtyři filmové příběhy. Veselosti ze života c. a k. monarchie s komentářem jana Wericha.

PONORKA K-19: SKUTEČNÝ PŘÍBĚH
2004, Rusko, 44 min.
Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, rusky
Titulky: žádné
Obraz: 16:9
Tragický příběh o havárii první sovětské jaderné raketové ponorky K-19 posloužil jako námět hollywoodského snímku nazvaného K-19: Stroj na smrt. Zdálo se, že nic horšího už vymyslet snad ani nelze, ale zápletka filmu byla jen střípkem ze skutečného příběhu známé ponorky.
K tragédii došlo v roce 1972 následkem požáru. Pětadvacet mužů zahynulo okamžitě a dalších patnáct bylo uvězněno v desátém úseku až do samotného konce. Zápasili o život dlouhých dvacet šest dní: v naprosté tmě a řídkém vzduchu, bez jídla a vody i bez jakékoli komunikace s těmi, kdo se je snažili zachránit. Přesto se všem podařilo přežít a zachránit ponorku, která byla opravena a znovu po dlouhá léta brázdila moře a oceány se svou posádkou.

Další parametry

Země původu:Československo
Žánr:České, Komedie, Pro pamětníky