Dobrý voják Švejk + Poslušně hlásím (2DVD)

2x DVD v krabičce (14mm)

Dobrý voják Švejk + Poslušně hlásím (2DVD)
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:25.10.2022
EAN:8595052298083
Dostupnost:skladem, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

159 Kč vč. DPH   Běžná cena
179 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha2 ks

Popis

Dobrý voják Švejk
Filmová verze prvního dílu světoznámého románu Jaroslava Haška „Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války” s názvem „V zázemí”.

První film dvoudílné satirické komedie uvede na scénu Josefa Švejka, toho času obchodníka se psy. Jednoho dne mu bytná Müllerová oznámí, že byl zastřelen arcivévoda Ferdinand. Sarajevský atentát spouští i v Praze kolotoč událostí - Švejk je zatčen ve své oblíbené hospůdce U kalicha za velezradu a i přes diagnózu notorického blba je povolán do armády. Stane se osobním sluhou feldkuráta Katze a poté, co ho Katz prohraje v kartách, i neštěstím nadporučíka Lukáše.

BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, rozhovory - Dr. Radko Pytlík (Odkaz Jaroslava Haška), Richard Hašek (Můj výjimečný dědeček), Antonín Kachlík (Nesmrtelný Švejk), Miroslav Hůrka (vzpomínky na natáčení)

Poslušně hlásím
Druhý díl satirické komedie dobrého vojáka Švejka: cesta k marškumpanii do Českých Budějovic, putimská anabáze a odjezd na frontu.
Druhý film začíná odjezdem Švejka a nadporučíka Lukáše do Českých Budějovic. Po cestě se podaří Švejkovi nedopatřením zastavit vlak; je vysazen a pokračuje pěšky. Dorazit včas na nádraží do Budějovic ovšem není tak úplně jednoduché... a tak můžeme seldovat slavnou Švejkovu budějovickou anabázi.

BONUSY: film o filmu „Zpráva o císaři pánu”, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace

Trailer

Další parametry

Obraz:4:3
Zvuk:CZ 2.0
Titulky:CZ pro neslyšící, EN, DE
Hrají:Rudolf Hrušínský, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová, Eman Fiala, Bedřich Karen, Josef Kemr, Josef Šidlichovský, František Kreuzmann st., Stanislav Neumann...
Režie:Karel Steklý
Země původu:Československo
Rok natočení:1956
Minutáž:195 min
Žánr:České, Komedie, Pro pamětníky, Rodinné