Vánoce dospělých

Concept Art Orchestra

CD

Vánoce dospělých
Žánr:Česká a slovenská tvorba, Jazz / Swing, Vánoční
Datum vydání:30.11.2018
EAN:8590233024468
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 26.9.

Cena pro e-shop

229 Kč vč. DPH   Běžná cena
269 Kč

Popis

Předchozí album předního českého jazzového big bandu „Concept Art Orchestra” získalo v roce 2015 cenu Anděl v kategorii jazzové album roku.

Album s názvem „The Prague Six” obsahovalo skladby šesti mladých autorů, zásadních postav na české jazzové scéně - dirigentky bigbandu a trumpetistky Štěpánky Balcarové, saxofonisty Luboše Soukupa, klavíristů Víta Křišťana, Martina Brunnera a Tomáše Sýkory a trombonisty Jana Jiruchy ml. Stejné autorské sdružení je podepsáno i pod novinkou nazvanou „Vánoce dospělých”.

Pro několikrát již koncertně provedený projekt progresivně aranžovaných vánočních koled i Vánocemi volně inspirovaných písní (například na básně Jana Skácela nebo Fráni Šrámka) přizval orchestr zpěváky Dana Bártu, Markétu Foukalovou a Milana Cimfeho. Společným jmenovatelem všech skladeb jsou sice Vánoce, ale nejde o klasickou „sezónní” nahrávku, která má šanci zaznít jen u vánočního stromku - album je zcela nadčasové a lze si jej vychutnat v průběhu celého roku.

Seznam skladeb / tracklist

1.Vánoce dospělých
2.Purpurovou nocí
3.Den přeslavný jest k nám přišel
4.Já bych rád k Betlému
5.Poslouchejte, křesťané
6.Prosinec
7.Vánoční poselství
8.Malý král
9.Chtíc, aby spal