Planina

Bragi Steinar

CD MP3

Planina
Žánr:Thrillery
Datum vydání:24.2.2020
EAN:8590236106420
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 19.4.

Cena pro e-shop

299 Kč vč. DPH  

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno0 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha4 ks

Popis

Nad celou přírodou byl klid. Stíny na obzoru potemněly, chvíli se ostře rýsovaly proti
nebi a pak splynuly s nocí.
Jsme na Islandu, s veškerou jeho samotou, pískem a nekonečným prostorem, táhnoucím
se od obzoru k obzoru. Skrze tuto krajinu, která postrádá stromy, orientační body a není tu žádný signál, projíždí džíp. V něm dvě dvojice mladých lidí, kteří si vyjeli na výlet.
Počáteční klid je ovšem jen zdánlivý, Planina je totiž horor. A tak auto vjede do mlhy a narazí v tomto nedozírném prostoru do osamoceného domu. Auto je nepojízdné, ve stavení, které obývá stará paní a její podivný druh, musí výletníci přespat. Ano, je to sice nepříjemné, ale už zítra se všechno spraví, dostanou se do civilizace a malá nehoda bude brzy zapomenuta. Nebo ne? Pokusy opustit to místo totiž opakovaně selhávají, jakoby dům přitahoval všechno a všechny zpátky. Čím více se čtveřice snaží dostat pryč, tím zřetelněji si Vigdís, Hrafn, Egil a Anna uvědomují, že to nejspíš nedokážou.
Napětí narůstá, začínají se odhalovat charaktery jednotlivých postav, přibude náhodně nalezených nápisů, kosti, míhají se stíny, lišky, a když se nakonec objeví tunel, nelze se zbavit pocitu, že pro toho, kdo do něj vstoupí, to nedopadne dobře.

Interpret

Hlavica Lukáš