Blade Runner: Final Cut (2DVD)

2x DVD v balení Kolekce

Blade Runner: Final Cut (2DVD)
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:20.4.2011
EAN:8595165328752
Dostupnost:skladem, můžete mít již 18.7.

Cena pro e-shop

179 Kč vč. DPH   Běžná cena
199 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno0 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Praha0 ks

Popis

Počátkem 21. století dosáhla společnost Tyrell ve výzkumu robotů fáze Nexus. Její výrobky byly téměř identické s lidmi, nelišily se ani inteligencí. Lidé používali replikanty při nebezpečných výpravách nebo jako otroky při kolonizaci jiných planet. Po krvavé vzpouře replikantů v jedné z mimozemských kolonií byl robotům pod trestem smrti zakázán pobyt na Zemi.
Na plnění tohoto nařízení dohlížely speciální jednotky Blade Runner, pověřené vyhledáváním a likvidací replikantů, kteří zákaz poruší.

Při svém prvním uvedení ohromil tento snímek diváky svým pohledem na budoucnost a brzy se stal obdivovaným klasickým dílem v žánru sci-fi. Inteligentní a provokativní scénář, volně vycházející z knihy Philipa K. Dicka Sní androidi o elektrických ovcích?, výtvarná stránka a zvláštní efekty vytvořily svým autorům odrazový můstek k následující hvězdné kariéře. Rovněž pro některé hlavní představitele - zejména Rutgera Hauera - byl tento film významným mezníkem - rolí Roye Battyho se zařadil do kategorie mezinárodních hvězd. Režisér Ridley Scott nebyl spokojen se zásahy studia do konečné podoby filmu, ale jeho snaha o prosazení původní verze přinesla ovoce až po letech.

Nyní je tak k dispozici tento vizuálně dokonalý, intenzivní, akční a působivě prorocký Blade Runner Ridleyho Scotta ve finálním režisérském sestřihu. Uvidíte prodloužené scény i dosud nezveřejněné speciální efekty.

Disk 1
• Digitálně obnovený film včetně nových záběrů a speciálních efektů
• Remastrovaný zvuk 5.1

Disk 2
• Jak se točil Blade Runner
• Dokument obsahující scény z filmu, vynechané scény a nové rozhovory
• Závěrečný pohled na výrobní problémy a kontroverzní odkaz filmu

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9
Zvuk:CZ 5.1, EN 5.1
Titulky:CZ, EN
Hrají:Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos, M. Emmet Walsh, Daryl Hannah, William Sanderson, Brion James, Joe Turkel, Joanna Cassidy, James Hong, Morgan Paull, Alexis Rhee
Režie:Ridley Scott
Země původu:USA, Hong Kong
Rok natočení:1982
Minutáž:120 min
Žánr:Drama, Sci-fi