Barry Lyndon

DVD v krabičce (14mm)

Barry Lyndon
Jazyk:CZ titulky
Datum vydání:1.3.2023
EAN:8595165389807
Dostupnost:skladem, můžete mít již 13.12.

Cena pro e-shop

179 Kč vč. DPH   Běžná cena
199 Kč

Popis

Jak se irský mladík bez budoucnosti stane součástí anglické šlechty 18. století? Odpověď Barryho Lyndona v režii Stanley Kubricka je stručná: jakýmkoli možným způsobem!

Barry je snaživý žadatel o ruku, účastník soubojů, pobuda, voják v Sedmileté válce, flamendr, špión i falešný karetní hráč - to jsou jeho zastávky na cestě nahoru za bohatstvím a postavením v této přepychové filmové verzi románu Williama Makepeace Thackeryho natočené Stanleym Kubrickem.

Pro zvládnutí tohoto nádherně vystavěného a úskočně satirického filmu se Kubrick nechal inspirovat díly malířů té doby. Kostýmy i scény byly pečlivě vyrobeny v dobovém stylu a pro natáčení interiérů i exteriérů v přirozeném světle byly vyvinuty novátorské čočky.
A výsledek? Barry Lyndon přetrvává jako zlomový film, který přenáší historické období na filmové plátno tak živě, jako žádný jiný film před ním ani po něm.

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9
Zvuk:EN 5.1, ESP 5.1
Titulky:CZ, EN, HU, ESP
Hrají:Ryan O'Neal, Marisa Berenson, Patrick Magee, Hardy Krüger, Steven Berkoff, André Morell, Philip Stone, Ferdy Mayne, Dominic Savage, Jean-Claude Brialy, Vivian Kubrick
Režie:Stanley Kubrick
Země původu:Velká Británie
Rok natočení:1975
Minutáž:178 min
Žánr:Historické