3x Otakar Vávra 1: Jan Hus, Jan Žižka, Proti všem / papírové pošetky /

3x DVD v balení Kolekce

3x Otakar Vávra 1: Jan Hus, Jan Žižka, Proti všem / papírové pošetky /
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
EAN:859505227017110009
Dostupnost:poslední kusy skladem, můžete mít již 18.7.

Cena pro e-shop

269 Kč vč. DPH   Běžná cena
299 Kč

Popis

JAN HUS
Roku 1412 v Betlémské kapli naslouchají tisíce Pražanů kázáním mistra Jana Husa, jenž otevřeně pranýřuje zlořád a nepravosti v církvi. V kapli je i královna Žofie, manželka českého krále Václava IV. Jeho kázání jsou mnohým trnem v oku. Papež Jan XXIII. vyhlašuje nejtěžší církevní klatbu nad Husem a nad Prahou, dokud v ní bude Hus přítomen. Hus se tedy uchyluje na Kozí Hrádek, kde však dále rozšiřuje své učení. Papež posílá poselství Václavu IV. a požaduje postavit Husa před církevní koncil v Kostnici.

JAN ŽIŽKA
Čtyři roky po smrti Mistra Jana Husa roste mezi lidem duch vzpoury podnícený kázáním Jana Želivského. Po útoku lidu na Novoměstskou radnici se postaví do čela lidu i zeman Jan Žižka z Trocnova, dosavadní velitel královy stráže. Při zprávě o defenestraci král Václav IV. umírá a země se rozděluje na dva tábory. Na jedné straně stojí měšťané, kteří provolávají Zikmunda za krále a na druhé straně prostý lid, pamětlivý jeho zrad. Tábor se stává střediskem husitského hnutí. Dne 25. března 1420 je svedena u Sudoměře bitva, v níž Žižkovy sbory porazily mnohonásobnou přesilu „železných rytířů”.

PROTI VŠEM
Po bitvě u Sudoměře se husitské hnutí šíří a lidé odcházejí budovat opevněné město Tábor. Pražané žádají o pomoc proti Zikmundovým vojskům a táborští pod vedením Jana Žižky táhnou ku Praze. Opevní se na hoře Vítkově, aby se v krvavé bitvě střetli s početným Zikmundovým vojskem.

Další parametry

Obraz:4:3
Zvuk:CZ 2.0
Titulky:CZ pro neslyšící
Režie:Otakar Vávra
Země původu:Československo
Žánr:České, Historické, Pro pamětníky