Zpověď (2x CD) - CD

Žáček Jiří, Mařík Karel

2x CD

Žánr:Česká a slovenská tvorba
Datum vydání:26.11.2021
EAN:8595654201016
Dostupnost:skladem, můžete mít již 30.11.

Cena s DPH

799 Kč
Zpověď (2x CD) - CD

Popis

Dvojalbum zhudebněných básní Jiřího Žáčka v podání předních interpretů. Autorem hudby k 22 písním o celkové délce 123 minut je skladatel, producent a instrumentalista Karel Mařík. Součástí dvojalba je kniha vybraných básní Jiřího Žáčka s originálními kolážemi Vratislava Nohy.

Písně nazpívali přední interpreti:
František Černý ze skupiny „Čechomor”, Igor Timko ze skupiny „No Name”, Petr Janda ze skupiny „Olympic”, Daniel Hůlka, Helena Vondráčková, Marta Jandová, Ivana Klimentová, Marta Berkyová, Kristýna Peterková, Jan Dolanský, Roman Zach, STIGO a Karel Mařík.

Jiří Žáček patří k nejčtenějším českým básníkům. Jeho tvorba, v níž dokázal skloubit lyriku a humor, oslovuje čtenáře a čtenářky všech generací už pět desetiletí. Píše vážnou poezii, ale také epigramy, aforismy, parodie, písňové texty, nonsensové verše pro děti i dospělé, bajky, fejetony, divadelní a televizní hry, pohádky, ale může se pochlubit i úspěšným slabikářem pro prvňáčky a dětskou encyklopedií. Je autorem více než padesáti knížek pro děti i dospělé, které vyšly v celkovém počtu téměř tři miliony výtisků. Získal řadu nakladatelských cen, 3 Zlaté stuhy za nejlepší dětskou knížku roku v České republice a také třeba Bílou vránu 2007, kterou uděluje Internationale Jugendbibliothek v německém Mnichově. V básních Jiřího Žáčka se střetá věcnost vystudovaného inženýra s vroucností a okouzlením nenapravitelného romantika. Možná i proto verše Jiřího Žáčka nestárnou a lákají ke zhudebnění.

Rok vydání : 2021