Žítkovské bohyně - MP3-CD

Tučková Kateřina

CD MP3

Žítkovské bohyně - MP3-CD
Žánr:Česká literatura
EAN:8594169480053
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

309 Kč vč. DPH   Běžná cena
349 Kč

Popis

Příběh žítkovských bohyní je skutečností inspirovaný příběh rodu žen, které byly obdařené výjimečnými schopnostmi - uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Proto jim místní říkali bohyně a šplhali za nimi do strmých svahů Bílých Karpat. Vyhledávali je po věky a jejich sláva se nesla daleko za hranice Moravy.

Dora Idesová patří k posledním z rodu žítkovských bohyní. Jejich umění se však kvůli nepříznivým životním okolnostem nemohla naučit, místo toho vystudovala etnografii a rozhodla se napsat o nich rozsáhlou vědeckou studii.
Na konci 90. let 20. století objeví v pardubickém archivu ministerstva vnitra operativní svazek StB vedený na vnitřního nepřítele - její tetu, bohyni Surmenu. Dora rozplétá osudy žítkovských vědem, které v nejstarších dokumentech sahají až k čarodějnickým procesům, a s překvapením zjišťuje, že ačkoli se sama bohyní nestala, je i ona nedílnou součástí tajemné tradice...

Vyprávění audioknihy se zhostila Tereza Bebarová; historické dokumenty, které ústřední hrdinka studuje, čte Miroslav Táborský.

Cena Josefa Škvoreckého 2012, Český bestseller 2012 a Cena čtenářů České knihy 2012

Interpret

Bebarová Tereza, Táborský Miroslav