Skřivánci na niti (DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FILM) - DVD

DVD v krabičce (14mm)

Skřivánci na niti (DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FILM) - DVD
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:14.9.2022
EAN:8594030604779
Dostupnost:skladem, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

79 Kč vč. DPH   Původní cena
179 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno2 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Ústí nad Labem0 ks

Popis

Film Jiřího Menzela na motivy povídek Bohumila Hrabala.

Šrotiště kladenských oceláren se stalo pracovním táborem pro ty, které komunistická společnost vyvrhla až na samý okraj a zde je hodlala přetavit k obrazu svému „jako tu ocel”. Sešli se tu prokurátor, který nechtěl pochopit, že právo by se mělo podřídit totalitní moci, adventista odmítající chodit v sobotu do práce, filozof neochotný vtěsnat své myšlení do nových pouček, saxofonista, jehož nástroj byl odsouzen coby buržoazní přežitek, a řada dalších.
A přesto, že oblečeni do starých hadrů pozbyli původních životů, zdají se být šťastnější a spokojenější než ti, jež je sem poslali...

Film satirizující politické represe z padesátých let putoval hned po svém dokončení na dvacet let do trezoru. Premiéra filmu Skřivánci na niti proběhla až v roce 1990.

Digitální restaurování tohoto filmu z daru paní Milady Kučerové a pana Eduarda Kučery realizoval Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ve spolupráci s Národním filmovým archivem a Státním fondem kinematografie ve společnostech UPP a Soundsquare v roce 2021. Film byl digitálně restaurován za použití výstupů projektu NAKI DF13P01OVV006 Metodiky digitalizace národního filmového fondu.

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9 Pillarbox (1,66:1)
Zvuk:CZ 2.0
Titulky:CZ pro neslyšící, EN
Hrají:Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský, Ferdinand Krůta, Václav Neckář, Jaroslav Satoranský, Leoš Suchařípa, Jitka Zelenohorská
Režie:Jiří Menzel
Země původu:Československo
Rok natočení:1969
Minutáž:91 min
Žánr:České, Komedie, Pro pamětníky