Shogun (5DVD) - DVD

5x DVD v balení Kolekce

Shogun (5DVD) - DVD
Jazyk:CZ titulky
Datum vydání:1.3.2023
EAN:8595165389401
Dostupnost:skladem, můžete mít již zítra

Cena pro e-shop

629 Kč vč. DPH   Běžná cena
699 Kč

Popis

Deset hodin velkolepého dobrodružství.
Velkolepá americká minisérie o osudech anglického námořníka, který v 17. století ztroskotal u břehů Japonska a významně zasáhl do války o moc.


Jedné větrné noci roku 1600 při pokusu obeplout svět ztroskotá holandská loď Erasmus u východojaponského pobřeží. Její velitel, jeden z předních evropských lodivodů, Angličan John Blackthorne, se tak stane „zajatcem japonských ostrovů”, nesmíří se však s rolí nečinného pozorovatele. Blackthornovy schopnosti a znalosti brzy podstatně zasáhnou do dosud nerozhodnutého boje o vládu nad Japonskem, který mezi sebou svádějí nejvlivnější samurajové a do něhož se svým nezanedbatelným vlivem zapojují i jezuité.
Je to boj krutý, nesmlouvavý a neúprosný, plný nástrah a intrik - v sázce totiž není nic menšího než titul šóguna, před kterým se skloní celé Japonsko. Stejně jako exotický Evropan nenávratně mění Zemi vycházejícího slunce, přerod prodělává také Blackthornovo myšlení a cítění. Postupně začíná chápat a respektovat japonský smysl pro důstojnost a zdvořilost, objevuje novou krásu, harmonii a zcela se proměňují jeho představy o sexu, náboženství a smrti.

Bonusy:
• Film o filmu
• Komentář režiséra Jerryho Londona k vybraným scénám
• Dokumenty: The Samurai, The Tea Ceremony, The Geisha

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9
Zvuk:EN 5.1, FR 1.0, ESP 1.0
Titulky:CZ, EN
Hrají:Richard Chamberlain, Toširó Mifune, Jóko Šimada, Furankí Sakai, Alan Badel, Damien Thomas, John Rhys-Davies, Vladek Sheybal, Hideo Takamacu
Režie:Jerry London
Země původu:USA, Japonsko
Rok natočení:1980
Minutáž:526 min
Žánr:Drama, Historické, TV seriály