Reinhard Heydrich - Kat, který miloval hudbu - MP3-CD

Rytina Robert

CD MP3

Reinhard Heydrich - Kat, který miloval hudbu - MP3-CD
Žánr:Historické, dějiny
Datum vydání:7.6.2019
EAN:8594177770290
Dostupnost:skladem, můžete mít již 6.2.

Cena pro e-shop

279 Kč vč. DPH   Běžná cena
299 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice1 ks
Multiland Ústí nad Labem0 ks

Popis

Neotřelá a dle odborníků v mnohém objevná prvotina Roberta Rytiny přináší neobvyklý pohled na život jednoho z největších zločinců dějin. Neobhajuje ani v nejmenším jeho skutky. Pouze popisuje osudové křižovatky, na kterých měl svobodnou volbu, jakým směrem se vydat.
Stačilo na kterémkoli z rozcestí zvolit jiný směr a syn hudebního skladatele, operního pěvce a skladatele konzervatoře v Halle nad Sálou Bruna Heydricha černou uniformu SS vůbec neoblékl.
Jak to bylo s jeho údajným židovským původem? Proč se nestal - navzdory zjevnému nadání - také hudebníkem? Proč se rozhodl pro kariéru u námořnictva a proč se s ní musel za potupných okolností rozloučit? A jak se postavil ke zločinům Reinharda Heydricha během Druhé světové války jeho mladší bratr Heinz?

Z předmluvy PhDr. Jiřího Vejvody:
„Strhující příběh Roberta Rytiny, umocněný hlasem Miroslava Táborského, nám odkrývá neuvěřitelné souvislosti. Postava ”Pražského řezníka„ se jeví mnohoznačněji, působí zajímavěji, ale zároveň mnohem odpudivěji. Příběh Kata, který miloval hudbu vybízí k zamyšlení”.

Bonusovou částí nahrávky jsou čtyři písně hudebního skladatele Bruno Heydricha (1865-1938). A to ve světové premiéře, protože jako otec masového vraha je již přes 70 let na pomyslném indexu - ačkoli se zločinů svého syna nedožil. Za doprovodu klavíristy Jana Valty nazpíval barytonista Petr Matuszek.

Interpret

Táborský Miroslav