Nejtemnější hodina

DVD v krabičce (14mm)

Nejtemnější hodina
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:1.10.2018
EAN:8596978581631
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 26.6.

Cena pro e-shop

79 Kč vč. DPH  

Popis

„Vytrváme až do konce. Budeme bojovat ve Francii. Budeme bojovat na mořích a oceánech, budeme s velkým sebevědomím bojovat ve vzduchu. Budeme bránit naše ostrovy a to za jakoukoli cenu. Budeme bojovat na plážích, na polích, v ulicích měst i v kopcích, ale nikdy se nevzdáme!”

Gary Oldman jako Winston Churchill v příběhu o muži, který se nevzdal, i když okolnosti stály proti němu. V roce 1940 se blížila německá invaze do Anglie a britský premiér měl domluvit podmínky příměří. Místo toho slavnou řečí zburcoval národ k boji.
Vsadil všechno na jednu kartu, i když šance byly nepatrné a skoro nikdo mu nevěřil. Neprohrál, a zachránil tak svět.
Jmenoval se Winston Churchill a v nejtemnější hodině naší civilizace, na začátku druhé světové války, se tento britský premiér předvedl jako velký hráč.

„S tygrem nemůžete vyjednávat, když máte hlavu v jeho tlamě.”
Winston Churchill byl mistrem přesných bonmotů a tímhle pregnantně shrnul postavení Británie v roce 1940, v době, kdy se britská vojska zoufale krčila na pláži v Dunkerku a čekala na evakuaci do Anglie, zatímco se Hitlerovi vzdávala jedna země na druhou. Ačkoliv většina členů britského válečného kabinetu upřednostňovala jednání s Němci, on zarputile trval na „boji za každou cenu”.
Vše přitom nasvědčovalo tomu, že ta cena bude obrovská...

BONUSY
• V zákulisí natáčení Nejtemnější hodiny
• Gary Oldman: Proměna v Churchilla
• Komentář režiséra Joea Wrighta

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9 (1.85:1)
Zvuk:CZ 5.1, EN 5.1
Titulky:CZ, EN
Hrají:Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn, Lily James, Ronald Pickup, Stephen Dillane, Nicholas Jones, Samuel West
Režie:Joe Wright
Země původu:USA, Velká Británie
Rok natočení:2017
Minutáž:120 min
Žánr:Drama, Historické, Válečné