Nejkrásnější pohádky 2 - kolekce (4 DVD)

4x DVD v balení Kolekce

Nejkrásnější pohádky 2 - kolekce (4 DVD)
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:17.9.2012
EAN:8595052270508
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 24.7.

Cena pro e-shop

269 Kč vč. DPH   Běžná cena
299 Kč

Popis

Hrátky s čertem
režie: Josef Mach, 1956, 95 min., barevný
Vysloužilý voják (J. Bek) se vydá do pekla zachránit duše dvou pošetilých dívek, které v touze po ženichovi lehkomyslně naletěly ďábelskému mámení. Klasická česká pohádka z pera Jana Drdy režírovaná Josefem Machem.
Hrají: Josef Bek, Eva Klepáčová, Alena Vránová, František Smolík, Jaroslav Vojta, Bohumil Záhorský, Stanislav Neumann, František Filipovský, Josef Vinklář, Ladislav Pešek, Vladimír Ráž, Rudolf Deyl
BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace
TITULKY: anglické, německé, české pro neslyšící

Labakan
režie: Václav Krška, 1956, 72 min., barevný
Orientální pohádka o krejčíku Labakanovi, toužícím po bohatství a přepychu. Zmocní se dýky sultánova syna Omara a vydává se za následníka trůnu. Sultán podrobí oba mladíky zkoušce, aby zjistil, který je jeho syn.
Hrají: Eduard Cupák, Karel Fiala, Jana Rybářová, Vladimír Leraus, Dana Medřická, Zdeňka Baldová, Otýlie Beníšková, Eman Fiala, Aleš Košnar, Alexandr Milkovski, František Kovářík, Zdeněk Hodr, Kiril Ilinčev
TITULKY: české pro neslyšící

Legenda o lásce
režie: Václav Krška, 1956, 92 min., barevný
Vládkyně orientálního města Arzenu obětuje krásu své tváře za záchranu života svojí nemocné sestry. Poté propadne žárlivosti, když se uzdravená Širín zamiluje do Ferchada a uloží mu téměř nesplnitelný úkol.
Hrají: Vlasta Fialová, Jana Rybářová, Apostol Karamitev (mluví Václav Voska), František Smolík, Otylie Beníšková, Přemysl Kočí, František Kovářík, Josef Katapiš, Gustav Nezval, Stefan Petrov, Libuše Zemková, Miloš Kopecký, Rudolf Deyl ml., Veličko Bonev, Alexandr Milkovski
TITULKY: české pro neslyšící

Obušku, z pytle ven!
režie: Jaromír Pleskot, 1955, 71 min., barevný
Pohádka s L. Peškem režírovaná Jaromírem Pleskotem o chudém muzikantovi, kterému kouzelný dědeček daruje ubrousek, co sám prostírá, oslíka, z něhož padají dukáty. Třetí dar však muzikant odmítne, později však zjistí, že ho je občas také potřeba.
Hrají: Ladislav Pešek, Josef Beyvl, František Smolík, Renata Borová, Miroslav Fišák, Aleš Košnar, Irena Pejšková, Petra Pleskotová, D. Strudlová, Věra Motyčková, Šárka Smetanová, Eman Fiala, Josef Hlinomaz
BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace
TITULKY: anglické, německé, české pro neslyšící

Pyšná princezna
režie: Bořivoj Zeman, 1952, 88 min., černobílý
V Půlnočním království vládne starý král, který má špatné rádce a také pyšnou princeznu. O její ruku se uchází šlechetný král Miroslav, který se vydává za zahradníka. V pohádce Bořivoje Zemana uvidíte V. Ráže, A. Vránovou a M. Kopeckého.
Hrají: Alena Vránová, Vladimír Ráž, Stanislav Neumann, Miloš Kopecký, Oldřich Dědek,
Karel Effa, Mária Sýkorová, Josef Hlinomaz
BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, festivaly a ocenění, film o filmu „Pohádka z lásky”
TITULKY: anglické, německé, české pro neslyšící

Další parametry

Obraz:4:3
Zvuk:CZ 2.0
Titulky:CZ pro neslyšící, EN, DE
Země původu:Československo
Žánr:České, Rodinné