Dárek a jiné pohádky

Loutky v nemocnici

CD

Dárek a jiné pohádky
Žánr:Pro děti a mládež
Datum vydání:23.8.2019
EAN:8595026645233
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 19.6.

Cena pro e-shop

219 Kč vč. DPH   Běžná cena
249 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno1 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha0 ks

Popis

Soubor Dejvického divadla a Loutky v nemocnici se spojily při nahrávání pohádek pro nemocné děti.
Proti nudě a dlouhé chvíli v nemocničních postelích bojují společně s Loutkami v nemocnici přední herecké osobnosti současnosti. Členové souboru Dejvického divadla namluvili pět audio pohádek, které budou dělat radost hospitalizovaným dětem po celé republice.


Inspirací byly klasické pohádky pro děti, ale také velkými napínavé příběhy pro starší.

Vybrali jsme pět příběhů, které dětem hrajeme u postýlek. Seřadili jsme je v takovém pořadí, aby věkově odpovídaly tomu, jak děti, které si CD pustí, budou postupně usínat.” Odhaluje záměr CD Marka Míková, a dodává:

Začínáme hravým příběhem Boudo Budko v podání Ivana Trojana, pokračujeme dětským hororem - pohádkou O neposlušných kůzlátkách jejíž interpretace se ujali Simona Babčáková a Pavel Šimčík. Další v pořadí je detektivní příběh s dobrým koncem - Pučálkovic Amina, kterou namluvili Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková a Martin Myšička. Předposledním příběhem o cestě, plným fantazie, legrace a naděje, podle kterého je celý disk pojmenovaný, je Dárek, kde uslyšíte Kláru Melíškovou, Hynka Čermáka a Lukáše Příkazkého. CD vrcholí dobrodružným Mauglím v interpretaci, Lenky Krobotové, Miroslava Krobota a Václava Neužila.”

CD budou v nemocnicích a léčebnách rozdávat během svých návštěv právě členové spolku Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 14 let dokazují, že hudba a příběhy, zvláště ty v podání Loutek v nemocnici pacienty potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním. Dárek a jiné pohádky jsou v pořadí již pátým audioprojektem, který nezisková organizace připravila.

V režii Marky Míkové, se scénickou hudbou Beaty Hlavenkové se na CD představí Ivan Trojan, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková, Martin Myšička, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Lenka Krobotová, Miroslav Krobot a Václav Neužil.

Seznam skladeb / tracklist

1.Boudo budko 09:05
2.O neposlušných kůzlátkách 09:50
3.Pučálkovic Amina_01 09:32
4.Pučálkovic Amina_02 08:00
5.Dárek_01 07:43
6.Dárek_02 07:41
7.Mauglí_01 10:45
8.Mauglí_02 10:28