Saturnin (2x CD)

Jirotka Zdeněk

2x CD

Saturnin (2x CD)
Žánr:Humor, Česká literatura
Datum vydání:27.10.2016
EAN:099925642921
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 6.5.

Cena pro e-shop

174 Kč vč. DPH   Původní cena
249 Kč

Dostupné v kamenných prodejnách k okamžitému vyzvednutí

Multiland Brno2 ks
Multiland Hradec Králové0 ks
Multiland Liberec0 ks
Multiland Ostrava0 ks
Multiland Pardubice0 ks
Multiland Praha2 ks

Popis

Nejoblíbenější kniha českých čtenářů v mimořádné zvukové interpretaci českého gentlemana Svatopluka Beneše!

Vypravěč, mladý muž, si najme sluhu Saturnina a jeho život od tohoto okamžiku dostává nový směr a spád. Sluha přestěhuje svého pána na obytnou loď a zachrání jej před vlezlostí protivné tety Kateřiny a jejího stejně protivného syna Milouše. Totéž se mu však už nepodaří na prázdninách u bohatého hodného dědečka, kam se znovu vnutí teta Kateřina i s Miloušem. Kromě nich však prázdninovou společnost tvoří pro vypravěče velmi významná osobnost, krásná slečna Barbora a trochu cynický glosátor, rodinný přítel, doktor Vlach.

Tato nahrávka z archivu Supraphonu z roku 1990 dosud nikdy nevyšla na LP ani CD (pouze na MC v roce 1994). Jde přitom o mimořádný přednes představitele ušlechtilého herectví Svatopluka Beneše, čtoucího dílo klasika inteligentního humoru Zdeňka Jirotky. Prvotina Saturnin (vyšla v roce 1942) se stala okamžitě jednou z nejoblíbenějších knih českých čtenářů. Sentence a činy sluhy Saturnina, které provádí s ledovým klidem a vážnou tváří, svým suchým humorem připomínají vrcholná díla humoru anglického, např. dílo autora Tří mužů ve člunu Jeroma Klapky Jeroma.

Řada průpovídek z knihy se stala trvalou součástí české kultury. Okřídlenými výroky ze Saturnina se baví čtenáři již několik desetiletí a nyní mají tuto možnost i posluchači nahrávky.
Svatopluk Beneš totiž přesně vystihl ono jemné předivo suchého humoru, z něhož je Jirotkovo dílo utkáno a drží jej v přesné intenci dobře vychovaného českého gentlemana, který předpokládá inteligentního posluchače, jemuž mnohdy stačí jen napovědět.

Interpret

Beneš Svatopluk

Seznam skladeb / tracklist

Saturnin
Přijal jsem sluhu
Slečna Barbora
Teta Kateřina a Milouš
Saturninův bitevní plán
Jedeme na dovolenou
Vezou mne do nemocnice
Povodeň strhla most
Saturnin
Slečna Barbora vaří první oběd
Bylo to moc hezké
Někdo zvoní
Plán na záchranu
Výprava startuje
Konec cesty a dovolené
Končí se svatbou