Beethoven X - Projekt AI - CD

Beethoven Orchestra Bonn

CD

Žánr:Klasická
Datum vydání:8.10.2021
EAN:4050538708462
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 27.10.

Cena s DPH

469 Kč
ks
Beethoven X - Projekt AI - CD

Popis

Zdaleka ne první a docela určitě ne poslední pokus „dokončit” Beethovenovu 10. symfonii, tentokrát za účasti umělé inteligence. Zásadní problém, před kterým každý podobný záměr stojí, je obsažen už v úvodní premise. Žádná „nedokončená” Beethovenova 10. symfonie totiž reálně neexistuje. Z plánovaného díla se zachovalo jen několik fragmentů a náčrtů, které v žádném případě neposkytují ucelený obraz o jeho koncepci. Nejde tedy ani zdaleka o hudební záležitost, srovnatelnou např. s Mozartovým Requiem nebo Pucciniho Turandot, kde byly snahy o posmrtné dokončení zcela legitimní (i když samozřejmě také ne bez problémů). Posouzení smysluplnosti podobného počínání a jeho reálných výsledků je tak bezpochyby především otázkou osobního přístupu každého posluchače. Nahrávka je doplněná o Beethovenovu 8. symfonii, tedy skladatelovo autentické dílo, stejně jako předchozí experiment v provedení Beethovenova bonnského orchestru s dirigentem Dirkem Kaftanem.

Cameron Carpenter (Organ), Beethoven Orchester Bonn / Dirk Kaftan (Conductor)

Rok vydání : 2021

Seznam skladeb / tracklist

CD 1
1.Symphonie Nr. 10 für Orgel & Orchester: Fragmente der Sätze 3 & 4 in der Vervollständigung durch künstliche Intelligenz)
2.Symphonie Nr. 10 für Orgel & Orchester: Fragmente der Sätze 3 & 4 in der Vervollständigung durch künstliche Intelligenz)
3.Ludwig van Beethoven: Symphony No. 8 in F major, Op. 93 - Allegro vivace e con brio
4.Ludwig van Beethoven: Symphony No. 8 in F major, Op. 93 -Allegretto scherzando (B? major)
5.Ludwig van Beethoven: Symphony No. 8 in F major, Op. 93 - Tempo di menuetto (F major)
6.Ludwig van Beethoven: Symphony No. 8 in F major, Op. 93 - Allegro vivace (F major)

Trailer