Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD

Batlička Otakar

CD

Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD
Žánr:Pro děti a mládež, Česká literatura
Datum vydání:16.9.2016
EAN:099925642822
Dostupnost:skladem do 10 ks, můžete mít již 24.5.

Cena s DPH

199 Kč

Popis

V devíti povídkách procestujeme řadu zemí. Dostaneme se do USA, na Aljašku, do Číny, Indie a Afriky. Zde všude se odehrávají příběhy, v nichž jde mnohdy jejich hrdinům o život. A hlavními aktéry nemusí vždy být jen lidé. Může to být například zkušený, pracovitý a rozumný slon nebo šimpanzi, cestující v letadle. Velmi často se však povídky týkají mladých lidí, jimž jsou určeny především.

Otakar Batlička (12. 3. 1895 - 13. 2. 1942) psal své povídky do časopisu Mladý hlasatel od roku 1939 do roku 1941. Čerpal z osobní zkušenosti světoběžníka, protože v mládí procestoval mnoho zemí téměř všech světadílů. Psal o vlastních zážitcích i o těch, které na cestách zaslechl vyprávět, či si je vysnil.
Po okupaci Československa se stal členem ilegálního protifašistického hnutí Obrana národa, v němž pracoval jako telegrafista. Byl zatčen a zemřel v koncentračním táboře Mauthausen.
Po smrti vycházely jeho povídky, jichž je na 150, také v časopisu Vpřed a následně v řadě knižních vydání, určených dětem a mládeži. Svými dobrodružnými příběhy nadchl mnoho mladých lidí, kteří se stali po celý život nadšenými obdivovateli tohoto autora. Někteří z interpretů tohoto zvukového výběru k nim též patří.

Kvartetu vypravěčů vévodí Ondřej Vetchý, který svým rozechvělým, znepokojivě a dramatickým projevem umí napětí násobit. Zbylí tři interpreti jej skvěle doplňují a umocňují vzrušující a nečekané události, jimž nasloucháme.

Interpret

Vetchý Ondřej, Černý Miroslav, Tamchyna Robert, Koch Michal

Seznam skladeb / tracklist

Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel
Ďáblovo lože
Knoflík mrtvého muže
Vyplněné přání
Nuget
Na konci světa
Letoun číslo 4
Velký Mombo
Válečná píseň
Dotyk smrti