Atentát (NOVĚ DIGITALIZOVANÝ FILM) - DVD

DVD v krabičce (14mm)

Atentát (NOVĚ DIGITALIZOVANÝ FILM) - DVD
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:2.11.2022
EAN:8594030604762
Dostupnost:předobjednávka, můžete mít již 3.11.

Cena s DPH

179 Kč  199 Kč

Popis

„Nikdy se nevzdáme! Nikdy! Jsme Češi!”

Je pět minut po půl jedenácté dopoledne 27. května 1942. Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich sedí na předním sedadle otevřeného mercedesu a jede do úřadu. V ostré zatáčce v pražské Libni čekají na chodníku českoslovenští parašutisté...

Film je dramatickou rekonstrukcí odbojové akce vedoucí k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a následnému hrdinnému boji československých parašutistů v katakombách kostela svatých Cyrila a Metoděje.

Dané události podává s až dokumentaristickou přesností, při inscenování řady záběrů vycházel z dobových fotografií pocházejících z archivu gestapa, výpovědí pamětníků a mnohých dalších materiálů. Realistickému výsledku napomáhalo i natáčení na místech, kde se události skutečně odehrály. Oproti skutečnosti byla změněna jména protagonistů: místo Kubiše, Gabčíka a Valčíka vystupují ve filmu nadporučík Král a rotmistři Strnad a Vyskočil, což byla jejich krycí jména, na která byly vystaveny falešné osobní doklady.

Digitalizaci tohoto filmu z daru paní Milady Kučerové a pana Eduarda Kučery realizoval Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ve spolupráci s Národním filmovým archivem a Státním fondem kinematografie ve společnostech UPP a Soundsquare v roce 2021.

Další parametry

Obraz:16:9 (2,35:1), čb
Zvuk:CZ 2.0
Titulky:CZ pro neslyšící, EN
Hrají:Radoslav Brzobohatý, Rudolf Jelínek, Ladislav Mrkvička, Luděk Munzar, Josef Vinklář, Siegfried Loyda, Harry Studt, Wolf Goette, Gerhard Rachold, Jiří Kodet, Jaroslav Moučka...
Režie:Jiří Sequens
Země původu:Československo
Rok natočení:1965
Minutáž:98 min
Žánr:České, Drama, Pro pamětníky, Válečné