Adéla ještě nevečeřela (DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FILM)

DVD v krabičce (14mm)

Adéla ještě nevečeřela (DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FILM)
Jazyk:CZ dabing / CZ titulky
Datum vydání:1.12.2020
EAN:8596086001236
Dostupnost:skladem, můžete mít již 11.12.

Cena pro e-shop

99 Kč vč. DPH  

Popis

Nejslavnější americký detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy, aby vyřešil záhadné zmizení psa Gerta.
V doprovodu komisaře Ledviny poznává krásy města a ochutnává české lahůdky a pivo. Při těchto labužnických toulkách narazí na nevyzpytatelného zločince Zahradníka, který vyšlechtil masožravou rostlinu Adélu a s její pomocí chce vykonat svoji ďábelskou pomstu.

Tato parodie na brakové detektivky v režii Oldřicha Lipského se stala kultovním dílem díky důmyslnému humoru, hereckým výkonům a dokonalé výtvarné stylizaci mlsné Adély.

Bonusy
• Trailer (remasterovaná verze - 2016)
• Krátké dokumenty: Masožravé rostliny (1928), Stará Praha (1912), Václavské náměstí (1961), Setkání (1953), Lovci lebek (1953)

DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FILM
Digitální restaurování pod dohledem Národního filmového archivu bylo podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska a spolufinancováno Ministerstvem kultury České republiky. Partnery projektu byly Norská národní knihovna a CESNET.
Proces digitálních úprav začíná nascanováním filmu v rozlišení 4K. Jde o speciální zařízení s jistícími kolíky, které zajistí maximální stabilitu obrazu. Následuje odstraňování obrazových a zvukových nečistot, a to ve dvou fázích - nejprve poloautomaticky, následně pak políčko po políčku čistí manuálně.

Trailer

Další parametry

Obraz:16:9 (1.66:1), Pillarbox
Zvuk:CZ 2.0
Titulky:CZ pro neslyšící, EN
Hrají:Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková, Václav Lohniský, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek, Karel Effa, Zdeněk Dítě...
Režie:Oldřich Lipský
Země původu:Československo
Rok natočení:1977
Minutáž:102 min
Žánr:České, Komedie